Seven
2021-06-18T15:50:57Z
Originally Posted by: Mate 2 

Originally Posted by: Seven 

Bakar je iznimno važan u prehrani, a namirnice koje su najsiromašnije bakrom su bijeli kruh i mlijeko.

vrlo je rijedak nedostatak bakra , a višak je štetan . naravno da će kruh biti nutritivno siromašan ako je od bijelog brašna ..ali mit je da su bijele stvari loše . šećer i sol npr. oni su pravilno rafinirani i čiste namirnice , nemaju toksičan efekt . sa druge strane neke nutritivno bogate namirnice su prepune otrova . evo nekoliko primjera iz glave što znam trenutno , ajmo na Arsen , najjači otrov koji postoji u hrani . Jeste li znali da riža ima jako puno arsena i to onog arsena koji se jako dobro apsorbira . od hrane još arsena puno imaju sušeno grožđe i sušene jabuke , ali riža je numero uno . Jeste li svojoj djeci , iz dobre namjere naravno , ikad skuhali rižu sa mlijekom , vodom i sl. jela koja bi trebala biti zdrava . Riža je katastrofa , jer arsen je baš u visokoj koncentraciji u toj žitarici . riža se uzgaja u vodi defakto , a polja su nažalost kontaminirana arsenom radi staromodnih pesticida korištenih u 20 . stoljeću , pogotovo prva polovina stoljeća . organska riža , smedja riža , nema veze sve ima jednako arsena , smedja čak više od bijele jer se arsen akumulira više u ovojnici nego u endospermu gdje je škrob . iako i bijela je pretjerano bogata arsenom i ne preporučuje se jesti rižu osim dvije manje porcije tjedno .

drugi primjer špinat i blitva , megadoze oxalata , ne preporučuje se bubrežnim bolesnicima i sl. Špinat kao prvak nutritivnosti , najviše vitamina , najviše omega 3 od povrća , najviše ovoga , onoga , prvak medju hranom ! ali ljudi su završavali u bolnici kad bi išli na detox par tjedana , trenirali i jeli puno špinata , blitve u smoothijima itd . prehrana je zaista jako , jako složena , jednako složena kao najsloženija brodogradnja , i to svemirska NASA-ina 🙂 . zaista je tako , ljudi krenu na nekakve low carb prehrane i kao dobro se osjećaju , ma naravno , placebo , prestao jesti šećer , prestao jesti sol , prestao jesti kruh , leti zrakom , osjeća se savršeno ..gdje ti dokaz ikakav , objektivan , neko mjerenje i zašto ljudima preporučivaš nešto tako restriktivno i štetno ?

srećom opasne gljive , povrće sa previše oxalata , žitarice i hrana sa previše arsena i sl. su iznimke , većinom se moš opustit i pojest neograničene količine voća , povrća , mahunarki .. ali evo zadnji primjer da ne bude predug ovaj post . lan , lan je čudo prirode , lignani , omega 3 , nema kraja čudima što lan radi studije pokazale smanjiva rak prostate , rak dojke bla bla .. čudo od hrane . ali nesmiješ preko male žličice dnevno , jer ima jako puno cijanida . dok sezam iako inferioran prema lanu i nitko ga ne spominje niti jede osim u kolačima ponekad .. sezam je za većinu ljudi potpuno netoksičan . ima sezamin , ima tonu antioksidanata i jako dobro djeluje na zdravlje . ali industrija riže , lana , špinata i sl. su učinili dobar marketing ..tko bi rekao da su te vrste hrane dobre samo u mikrokoličinama , svi smo vjerovali da bar riže moš pojesti koliko oćeš hmmm . što neznači da će te sigurno ubiti , mnogi je jedu desetljećima svaki dan pa ništa . Indijci piju arsenom zatrovanu vodu i žive .. ali jeli to optimalno i bili ja to preporučio nekome ? naravno da ne .

Kakvo je Vaše mišljenje o kiropraktici?

bazira se na ezoteriji od početka , animal magnetism , teška đavolja prevara preko Mesmera što dodje ! ali razvila se chiropractic u znanost , proučava se kičma i vratna kralježnica itd i naravno da takvo što treba prihvatiti , svaka dobra studija i saznanje . medjutim to su sve naši stari znali odavno , stavi ledja ako bole na vruće kraj kamina itd infracrvena ovo ono .. primitivno ali znali su kako i što liječiti ! danas je postao sport ići kod doktora za svaku sitnicu ! doktori su premoreni i dodje mu mamica sa dijagnozom što je njenom djetetu , doktor kaže tako i tako , majka ne vjeruje kaže čitala ja .. ja znam 😃 . Osobno kiropraktiku ni išta slično nisam koristio nikad , čak i kad sam bio slomljen nakon velike nesreće , zamalo nepokretan ostao . nisam imo love ni za privatne klinike i 'pravu ' medicinu , ali sam čitao na Pub Medu dosta i znao od prije neke stvari ( čitaj 300 ak knjiga o zdravlju ) . čak i tada sam pošao uplatio bazen čim sam počeo hodati pomalo , pa trčao sprintove u vodi i oporavio se . osobno koristim neke metode kod kuće tipa jastuk anatomski , pazim na položaj vrata i tijela tokom dana koliko mogu ..radim vježbe aktivne izometrije da oporavim sveze i sve ..koristim infracrvenu terapiju kod kuće itd . kiropraktika je umijeće i jedna prava znanost , ali previše joj se daje na važnosti . bitan je Holistički pristup , dakle reforma prehrane , prestati piti , pušiti itd itd . dakle preventiva ! uzimanje odgovornosti u svoje ruke i nakraju krajeva nema brzog rješenja , nema magije , nema tablete koja će ti pomoći . može jedino Bog nekim čudom , ali Bog NE radi tako , vrlo rijetko .

Gates je bio mali digitalni kameleon koji je postao komodski varan epidemiologije .
Mate 2
  • Mate 2
  • Advanced Member Topic Starter
2021-06-19T09:47:17Z
Organizacija obrane zdravlje - prirodno liječenje svih bolesti.

Ima stvari sa kojima se u videu ne slažem, ali budući da ima dosta istine, pogotovo ono da u čišćenju organizma iz prividno zdravih ljudi izlaze paraziti i teški smrad, onda je ovdje postavljam.
Mate 2
  • Mate 2
2021-06-24T13:38:54Z
Za liječenje teških ozljeda i bolesti također je vrlo učinkovito i ljekovito blato.

https://timesofindia.ind.../photostory/70606524.cms 

https://hr.inditics.com/...ojstva-ljekovitog-blata/ 
Mate 2
  • Mate 2
2021-06-27T20:48:52Z
Mate 2
  • Mate 2
2021-07-02T10:28:57Z
Ali što se tiče upravo prirodnih metoda liječenja, čak nije naglasak na tome na onom što treba činiti, nego na onome što se ne smije činiti: znači nema pijenja alkohola, kave i gaziranih pića, nema pušenja, nema drogiranja, nema masturbiranja, ne puni se um sa glupostima tipa mainstream vijesti i glazbom niske kvalitete, ne jede se bijeli kruh, slatkiši, šećeri, prerađevine, mast i kojekakve prerađevine i mesine, ali ljudi su zapušteni, zatrpani poslom, bombardirani sa tim reklamama i podvalama, sve je puno prljavštine i odvratne literature, ali to je čovjekov rat sa samim sobom, dati sve od sebe da savlada sebe, jer čovjeku je najveći neprijatelj on sam.
Zatoichi
2021-07-02T18:09:54Z

Ali što se tiče upravo prirodnih metoda liječenja, čak nije naglasak na tome na onom što treba činiti, nego na onome što se ne smije činiti: znači nema pijenja alkohola, kave i gaziranih pića, nema pušenja, nema drogiranja, nema masturbiranja, ne puni se um sa glupostima tipa mainstream vijesti i glazbom niske kvalitete, ne jede se bijeli kruh, slatkiši, šećeri, prerađevine, mast i kojekakve prerađevine i mesine, ali ljudi su zapušteni, zatrpani poslom, bombardirani sa tim reklamama i podvalama, sve je puno prljavštine i odvratne literature, ali to je čovjekov rat sa samim sobom, dati sve od sebe da savlada sebe, jer čovjeku je najveći neprijatelj on sam.

Jebes takav zivot.......😁😎
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
Mate 2
  • Mate 2
2021-07-03T06:33:43Z
Najgori porok po meni je čak pušenje, što se tiče alkoholizma i droge, osoba truje samu sebe, ali sa ovim ljudi truju sebe i DRUGE, a to je ogroman problem, ti ako se želiš trovati i smrditi, slobodno, ali nemoj trovati i druge, a pušači su inače jako licemjerne i bezobrazne osobe i sa takvima je najbolje ne imati posla, pogotovo ženski pušači, kao smrad duhana ne smrdi, ali miris luka smrdi i od njega bježe, a smrdi im zato jer tjera vampire. Sama "inteligencija" tih pušača: samo cigara za cigarom, a svaka ima preko 6,000 otrovnih kemikalija. Tako je poštovani, sada nažalost pokojni, gospodin doktor Rimarchuk, imao vrlo istančan njuh te čim je nanjušio da netko smrdi na alkohol i cigarete, takvih se ljudi klonio i to je jako dobar savjet.

Želio bih samo dodati da se treba biti najstroži i strog jedino prema sebi, a prema drugima blag: znači ako netko puši, pije, seksualno je nemoralan, drogira se itd itd, NIKAKVA osuda, nego samo ako čovjek želi BLAGO, sa RAZUMIJEVANJEM i ZNANJEM pokušati pomoći, i to samo u stvarima gdje se sami principijelno držimo, i to je sve, a jedino prema sebi strogo, rigorozno i ekstremno. Iako, moral koji nam je nametnu ovim religijama, pogotov abrahamskim, nema veze s mozgom, kao Sodoma i Gomora kao uništena zbog homoseksualizma (a Mauro Biglino je ustvario ustanovio da ako su postojale, da nije zbog toga, nego jer su služili suprotnom vojnom savezu), a Lot navodno opile i silovale kćer, znači incest, a to kao nikom ništa, a ista stvar i kad je Izak sa 40 godina oženio 10-ogodišnju Rebeku, znači pedofilija, tu isto nije bilo nikakve Božije kazne, i koji je to moralni orijentir i o čemu govorimo?
Users browsing this topic