Bronson0
  • Bronson0
  • Advanced Member Topic Starter
2017-06-25T23:20:07Z
Evo mislio sam poslije ljeta kreniti trenirati boks ili nesto slicno ali me muci kondicija,nikad u zivotu nisam bio u kondiciji.Nisam debel nego jednostano nemam kondicije.To najvise primjetim kad radim shadow pa se ispusem nakon 4-5 udaraca.

E sad to treba popraviti.Ne mislim postici nista ekstra nego cisto da malo pojacam kondiciju.Znam ja sve to,trcanje,bicikla,plivanje...ali nekako mi se cini da mi to nece previse pomoci s mojim problemom.To pomaze da izdrzis sto vise rundi ali moj problem nije izdrzljivost nego se prebrzo zapusem i onda moram hvatati zrak.Taj osjevaj mi se javlja kod shadowa,kod nekih naglih sprinteva,marinaca i tih gluposti.Kod neki kondicijskih vjezbi uopce nemam taj osjecaj nego samo klasicni umor.Pa me zanima koje su najbolje vjezbe za to?
Sponsor
Hendo
2017-06-26T00:32:44Z
Prilićno sam siguran, da dišeš jako plitko (posebno ako te često bole jedni te isti djelovi tijela, recimo vrat) ali, da li je to jedini i glavni problem teško reći...ali svakako je način disanja jako bitan. Možda si jednostavno i u onoj grupi ljudi koja nemože aerobno napredovati. U jednom dokumentarcu su rekli, da je takve čak 20 posto populacije.
Bronson0
  • Bronson0
2017-06-26T01:02:53Z
Pa kad udaram izdisem,i kad vracam udarac udisem.Pa moguce da san u toj grupi ali nisam nikad ni vjezba za kondiciju tako da ne mogu znati
Hendo
2017-06-26T01:15:30Z
Mislio sam na način disanja kroz dan. Poguglaj malo, ima nebroj članaka i videa, pokušaj sa jogom za koji mjesec pa češ vidjeti ako če biti neke promjene.
Zatoichi
2017-06-26T03:22:33Z
Originally Posted by: Bronson0 

Evo mislio sam poslije ljeta kreniti trenirati boks ili nesto slicno ali me muci kondicija,nikad u zivotu nisam bio u kondiciji.Nisam debel nego jednostano nemam kondicije.To najvise primjetim kad radim shadow pa se ispusem nakon 4-5 udaraca.

E sad to treba popraviti.Ne mislim postici nista ekstra nego cisto da malo pojacam kondiciju.Znam ja sve to,trcanje,bicikla,plivanje...ali nekako mi se cini da mi to nece previse pomoci s mojim problemom.To pomaze da izdrzis sto vise rundi ali moj problem nije izdrzljivost nego se prebrzo zapusem i onda moram hvatati zrak.Taj osjevaj mi se javlja kod shadowa,kod nekih naglih sprinteva,marinaca i tih gluposti.Kod neki kondicijskih vjezbi uopce nemam taj osjecaj nego samo klasicni umor.Pa me zanima koje su najbolje vjezbe za to?

Tvoj problem je sto ne trcis ,par puta tjedno po 5'kilometara i nema problema,prije treninga 10 minuta laganog zagrijavanja sa spagom i udri sjenke kak hoces,nece biti problema sa disanjem

It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
zarajan
2017-06-26T11:19:28Z
Trčanje, bicikl ili plivanje da ti neće pomoći? Ne znam baš, aerobni dio je jako važan.
Đolo
2017-06-26T13:53:39Z
Ocito neznas kaj radis,upisi se u klub neki i javi se za 6mjeseci hehe
FaceDesigner
2017-06-26T14:29:04Z
To šta nisi debel nema nikakve veze s tim što nemaš kondicije.
I kako točno trčanje,bicikla i plivanje neće pomoć?
Probaj trenige jakog inteziteta kraćeg trajaja. Insanity program bi od Žaka napravio zvjer. Ubitačan je,ali daje nenormalne rezultate.
PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
fist
  • fist
  • Advanced Member
2017-06-28T11:32:20Z
Sviđa mi se filozofija Jocka Wilincka. Na svako pitanje odgovor je, nastavi pokušavati. Ne mogu napraviti nijedan zgib - nastavi pokušavati. Ne mogu sprintati duže od 30 metara - nastavi pokušavati.....

Konkretan odgovor - skini Tabata aplikaciju (ima ih nebrojeno, svaka je dobra) i kreni raditi recimo burpee-a. 20 sekundi full koliko možeš, 10 sekundi odmor, i tako 8x

U početku će to biti jadno (ako zaista nemaš kondicije kako si naveo) ali daj sve od sebe. Radi to svakodnevno, po mogućnosti i nekoliko puta po 4 min i nakon cca mjesec dana, nema šanse da ti kondicija ne skoči na n-tu u odnosu na današnje stanje.

Slažem se da je Insanity odličan, ali ne za nekog tvog početnog stanja. Kreni s 4 minutnim tabata protokolima pa s vremenom pojačavaj. Možeš i shadow raditi po tabata principu, 20 sec daj sve od sebe pa 10 sec odmor
bbbmarc
2017-06-28T11:54:39Z
ja vjerujem da bi doktor mogao dati najbolji savjet, ipak je on doktor
bero
  • bero
  • Advanced Member
2017-06-28T12:11:41Z
Insanity nije za početnike. Ako misliš s Insanityjem, radi njihova zagrijavanja za početak par tjedana (i to će ti bit previše).
Fist dobro kaže, kreni s tabatom ili HIIT-om. Znači možeš radit sprinteve, ili burpees ili kaj već.

Znači 20 sekundi sprint na max, pa 10 sekundi (ili više) laganini ili brže hodanje, pa opet 20 sekundi sprint max. I tak 8-10 puta. Ili koliko možeš.

Ili humpaj drvo kao što Jupidu radi :)18
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
zarajan
2017-06-28T13:51:59Z
Ono drvo nakon Jupija se toliko promijenilo da se okolo drveća pitaju šta ga je snaslo 😀
Moro sam malo off topic....
Kamatar87
2017-06-28T15:18:51Z
Ja mislim da se trebas klonit marinaca, insanitya, sprinteva itd ak se zapuses nakon cetiri udarca kako kazes.

Najprije lagani jogging, i vjezbe skroz laganog konstantnog opterecnja a tek kad se misici, tetive i cijelo tijelo privikne onda sa eksplozivnim pokretima gore navedenim..

Inace ti ne ginu ozlijede i potpuni gubitak motivacije kad skuzis da nemres ni tri marinca napravit...
Zatoichi
2017-06-28T18:44:31Z
Meni je stari bio bokser pa me tjerao(tuko) da trcim...100 metara brzo pa 100 metara polako i tako dok nekaze da je dovoljno(ispusi pola kutije Drine)....inace shadow pocinjem polako sa fokusiranim pokretima i onada polako u agresivno mlacenje zraka.nisam nikad imao problema sa disanjem....uglavnom,nebi se trebao zapusiti tako brzo....mozda imas suzene vene oko srca,nagli i brzi pokreti ,srce nije u stanju da pumpa krv naglo i tu osjetis malaksavost i problem sa disanje.....pri klimaksu jel te hvata nesvjestica?
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
Bronson0
  • Bronson0
2017-06-28T21:55:36Z
Pa nisam u toliko losem stanju da ne mogu tri marinca.Ja sam ok sto se tice marinaca,burpesa i tih gluposti ali problem je shadow,kad radim shadow onda se previse zapusem,malo pobljedim i umorim se nakon par udaraca.

Evo nasa sam ovo,izgleda mi ok za prvu ruku?
https://darebee.com/workouts/legend-workout.html 
Zatoichi
2017-06-28T22:50:57Z
Koliko imas godina i da li treniras/ trenirao itd..pijes li ,pusis li,trcis li i koliko cesto,koliko dugo......iz mog nekog iskustva,imas ljude koji mogu udarati vrecu 10 minuta a da se neumore,no cim se krenu pokretati oko vrece i udarati,umore se za minut.......fist je dobro napisao,kad ti je najgore neodustaj nego nastavi,pokusaj fokusirano da dises,ustvari mislim da je to tvoj problem...kad udaras vikni BAM,to ce te natjerati izdahnes i automatski udahnes zrak....zapuhavanje se inace desava kod nepravilnog disanja,krenes explozivno boksat gdje izdanes a onda po 5-6 sekundi ne udahnes zrak..... pola minute kasnije imas osjecaj da ti je srce u grlu
Bronson0
  • Bronson0
2017-06-28T23:21:35Z
Imam skoro 18,doma radim sklekove,zgibove,malo utege i to
Ne trcim bas,jedna out godisnje bacim kosarku.Mislim da si u pravu sto se tice disanja,nekako prebrzo udisem i izdisem,cak i kad mirujem a disem na taj nacin malo se zapusem.Kad udaram stvarno mi bude srce u grlu.A kako bi treba disati?

Jeli ok ovaj program sto sam stavija link?
DjomlaKS
2017-06-29T12:21:46Z

Imam skoro 18,doma radim sklekove,zgibove,malo utege i to
Ne trcim bas,jedna out godisnje bacim kosarku.
Mislim da si u pravu sto se tice disanja,nekako prebrzo udisem i izdisem,cak i kad mirujem a disem na taj nacin malo se zapusem.Kad udaram stvarno mi bude srce u grlu.A kako bi treba disati?

Jeli ok ovaj program sto sam stavija link?

Isti k kao sto je i meni bio tvojih godina. Jednostavno ne treniras kako treba i ne znas tocno sta radis ;)
Ako imas kakav klub u blizini kreni sto prije u njega, ako ne, onda se pozabavi za pocetak trcanjem.

Inace ja sam u svojim pocecima na 5 minuta laganog trcanja izgledao kao Yugo kad mu pokusas cager zakucat, da bi nakon toga napravio 30-ak sklekova, al u 4-5 serija.
Kao sto sam rekao, nadji si neki klub il nekog vec tko ce te nauciti trenirati kako treba, al oprez! Naletis li na neke levate(kao sto sam ja nalijecao) proc ce ti mladost u treninzima a opet nista neces naucit ni napravit
Bronson0
  • Bronson0
2017-06-29T12:59:37Z
A mislija sam cisto malo da se pokrenem,da ne bi dosa tamo skroz nikakav.A i nekako imam osjecaj da je to vise disanje nego kondicija jer zapvati se nakon par udaraca djeluje mi nekako...
Seded
2017-06-29T13:02:03Z

A mislija sam cisto malo da se pokrenem,da ne bi dosa tamo skroz nikakav.A i nekako imam osjecaj da je to vise disanje nego kondicija jer zapvati se nakon par udaraca djeluje mi nekako...

ma pusti to i idi odmah u klub se upiši i treniraj kako spada, od ovog petljanja neće bit ništ i samo gubiš vrijeme, već si mogao puno napredovati u klubu

bit će ti teško u početku, ali brzo ćeš napredovati
"It's not checkmate. The king has one more move."